نشست خبری دومین جشنواره ملی روز ملی جنگلبان با حضور «مجید رجبی معمار» مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، «قاسم سبزعلی» فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور، «سعید طهماسبیان» دبیر دومین جشنواره ملی روز جنگلبان هانا کامکار یکشنبه ۷ مرداد در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.
در ابتدای این نشست مجید رجبی معمار با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره ملی روز ملی جنگلبان گفت: کشور ایران منابع طبیعی بسیار زیادی در خود دارد اما متاسفانه این منابع طبیعی از جمله جنگل‌ها، آن طور که شایسته است مورد توجه مردم و مسئولین قرار نمی‌گیرند، برگزاری جشنواره‌هایی هم‌چون جشنواره ملی روز ملی جنگلبان می‌تواند اهمیت حفظ منابع طبیعی و به ویژه جنگل‌ها را در سطح جامعه بیشتر بیان کند، هم‌چنین می‌تواند نقش مهم جنگلبانان را نیز که در راه حفظ و مراقبت از جنگل‌ها تلاش ویژه می‌کنند، به تصویر بکشد.
به گفته مدیرعامل خانه هنرمندان ایران اهالی فرهنگ و هنر نیز می‌توانند به سهم خود بازیگران مهمی در این عرصه باشند.
مجید رجبی معمار هم‌چنین بر آمادگی خانه هنرمندان ایران برای همکاری بیشتر در برگزاری برنامه‌های متونع در این زمینه با همکاری سازمان جنگل‌ها خبر داد.
در ادامه این نشست «سعید طهماسبیان» دبیر دومین جشنواره ملی روز جنگلبان درباره برگزاری این جشنواره گفت: در کشورما ۱۳۵ میلیون هکتار جنگل داریم که توسط جنگلبانان حفاظت می‌شود، روز ۳۱ جولای به عنوان روز جهانی جنگلبان نامگذاری شده است؛ ما سال گذشته روز ۹ مرداد را به عنوان این روز معرفی کردیم و نخستین جشنواره ملی روز جنگلبان را برگزار کردیم.
وی افزود: جشنواره ملی روز جنگلبان دو هدف دارد یکی اینکه جنگلبانان به وظایف‌شان آگاهی پیدا کنند و اینکه مردم به آنها اهمیت دهند که کارشان دیده شود، در واقع این جشنواره می‌خواهد به ارتقای شان جنگلبانان کمک کند؛ هدف دیگر جشنواره این است که مردم را به حفاظت از منابع کشور ترغیب کند که هر کدام از شهروندان یک جنگلبانان شوند.
وی خاطر نشان کرد: رویکرد امسال جشنواره ملی روز جنگلبان «خانواده و جنگلبان» است، اینکه خانواده‌های جنگلبانان به آنها افتخار کنند و ادامه دهنده راه آنها باشند. در دومین جشنواره ملی روز جنگلبان سه جنگلبان نمونه از سه استان کشور انتخاب شدند، ۸۶ اثر در چهار بخش به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.  
دبیر دومین جشنواره ملی روز جنگلبان تصریح کرد: پویش«من یک جنگلبانم»  نوپاست، حضور چهره‌های هنری در این پویش صددرصد اثر بخش است، پیوستن خانه هنرمندان ایران به این پویش میزان اثربخشی آن را بالاتر می‌برد.
سعید طهماسبیان گفت: دومین جشنواره ملی روز جنگلبان روز ۹ مرداد همزمان با استان تهران در استان‌های سمنان، مازندران، کردستان، آذربایجان برگزار می‌شود.
در این نشست هانا کامکار نیز با اشاره به اهمیت برگزاری این جشنواره گفت: امیدوارم جایگاه ارزشمند جنگلبانان در جامعه هرچه بیشتر پررنگ‌تر شود، چراکه جنگلبانان نقش بسیار مهمی در حفاظت از جنگل‌ها در ایران دارند اما متاسفانه تلاش آنها کمتر دیده و مورد توجه قرار می‌گیرد.
http://www.iranartists.org/Fa/News/News.aspx?nwsId=4154

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *